Nasze Stowarzyszenie powstało tak, jak zapewne wiele innych: najpierw ktoś otworzył szeroko oczy oraz serce i postanowił zrobić coś dla tych, którzy sami sobie nie radzą. Potem znalazło się odpowiednie miejsce i chętni do pomocy: częściowo członkowie Wspólnoty Życia Chrześcijańskiego, ale też ludzie niewierzący, a raczej wierzący w siłę dobra „wytworzonego” przez tych, którym chce się razem popracować w słusznej sprawie.

Są wśród nas ludzie różnych zawodów, w różnym wieku. Ktoś jest niepijącym alkoholikiem, ktoś inny dorosłym dzieckiem alkoholika (DDA), ktoś wie, co to znaczy być porzucaną żoną i samotną matką. Chcemy zająć się problemami, które znamy także z autopsji. Wiemy, że są zranienia, na które jedynym ratunkiem jest terapia. Wiara w Boga? Na pewno wielu z nas pomogła, ale przecież niejeden człowiek rozeznał na modlitwie, że powinien iść na terapię.

            Bardzo trudno być zdrowym, jeśli człowiek żyje lub żył w chorej rodzinie. Nie jest się wówczas zdolnym do dobrego funkcjonowania w relacjach z innymi. W Polsce za takimi dysfunkcjami stoi najczęściej alkohol. Alkohol, który piło się samemu, alkohol, który pije mąż lub żona, ojciec lub matka, syn lub córka.

Stowarzyszenie Przystań Mielno ma być miejscem dającym pozytywną energię tym, którzy przez alkohol prawdziwego domu nigdy nie mieli. Ale stanie się także domem pomocy dla tych, którym poczucia domowego ciepła zabrakło z innych przyczyn, na przykład dla porzuconych małżonków i osób cierpiących po innego rodzaju stratach. Znajdą tu pomoc terapeutyczną, a także, jeśli zechcą, duchową.

Marzy nam się, by stworzyć takie miejsca, które byłyby  cichą przystanią wśród burz codzienności, by można tam było nabrać sił zarówno fizycznie, jak i duchowo. Dlatego będziemy organizować warsztaty psychologiczne, pomagające w odkrywaniu własnego miejsca w świecie, w umacnianiu małżeństw, w komunikowaniu się z własnym dzieckiem czy małżonkiem. Takie są nasze plany na przyszłość.

 

logo-male 

Czy chcesz się dowiedzieć o nas więcej?

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania audycji - rozmowy z nami.
Kliknij ten link.

 

logo-male

Joomla Templates by Joomla51.com